Tanınmış həkim-kosmetoloq Fidan Mustafayeva “JW Marriott Absheron” otelində kosmetologiya sahəsində çalışan gənc mütəxəssislər üçün "Üzün estetik anatomiyası" mövzusunda master-klas keçib. Geniş auditoriya qarşısında çıxış edən peşəkar həkim iştirakçıları ən trend prosedurlarla tanış edərək, zəngin təcrübəsini bölüşüb.
"Mövzu estetik kosmetologiyada işləyənlər üçün olduqca faydalı oldu və bu seminarda onlar anatomik, nəzəri və praktiki biliklərini artırdılar. Əminəm ki, hər bir kosmetoloq bu gün burada öyrəndiyi müasir texnikaları və üsulları sözügedən sahədə uğurla tətbiq edəcək", - deyə Fidan Mustafayeva qeyd edib.
Seminar zamanı peşəkar həkim nəzəri biliklərlə yanaşı praktiki olaraq lazım olan prosedurları nümayiş etdirdi. "Seminar iştirakçılara anatomiya sahəsində yeni biliklər əldə etməyə, inyeksiya texnikasını təkmilləşdirməyə, fəsadların mexanizmlərini və onların qarşısının alınması üsullarını başa düşməyə və öyrənməyə imkan verdi", - deyə Fidan Mustafayeva əlavə edib.
Qeyd edək ki, master-klasın sonunda “Estetik Kosmetologiya Mütəxəssisləri” İctimai Birliyinin rəhbəri Dr.Rəna Soltanovanın imzası ilə iştirakçılar sertifikatlarla təltif olunublar.

Fidan Mustafayeva became the speaker of the master class on aesthetic cosmetology
The well-known doctor-cosmetologist Fidan Mustafayeva held a master class on "Aesthetic anatomy of the face" for young specialists working in the field of cosmetology at the "JW Marriott Absheron" hotel. Speaking in front of a large audience, a professional doctor introduced the participants to the most trending procedures and shared his rich experience.
"The subject was very useful for those working in aesthetic cosmetology, and in this seminar they increased their anatomical, theoretical and practical knowledge. I am sure that every cosmetologist will successfully apply the modern techniques and methods learned here today in the field," said Fidan Mustafayeva.
During the workshop, a professional doctor demonstrated practical procedures along with theoretical knowledge."The seminar allowed the participants to acquire new knowledge in the field of anatomy, to improve the injection technique, to understand and learn the mechanisms of complications and methods of their prevention," added Fidan Mustafayeva.
It should be noted that at the end of the master class, the participants were awarded with certificates signed by Dr. Rana Soltanova, the head of the "Esthetic Cosmetology Specialists" Public Union.