Dr. Eyüp Çelik gözəl təbəssümləri ilə tanınan və İnstaqramda 241.000-dən çox izləyicisi ilə dünyanın ən moda diş həkimlərindən biridir.
Gənc yaşlarından sənətə, yaradıcılığa böyük həvəsi olsa da, valideynləri onun həkim olmasını istəyirdilər. Etdiyi seçim həm onu, həm də valideynlərini sevindirir. Stomatologiyanı seçdi.
Eyüp Çelik öz peşəsini elmlə sənətin vəhdəti hesab edir. Onun peşəsi ilə bağlı fəlsəfəsi belədir: “Mövcud olanın ən yaxşısını götür və onu daha da yaxşılaşdır”. Olmayanda dizayn et” Eyüp Çelik insanların təbəssümünü gözəlləşdirməklə yanaşı, psixologiyasını da yaxşılaşdırmağın diş həkiminin vəzifəsi olduğuna inanır.
Eyni zamanda, London Parlamentində keçirilən mükafatlandırma mərasimində Eyüp Çelik Avropanın ən yaxşı diş həkimi adına layiq görülüb. O, tanınmış həkimlə eyni adlı “Doctor Çelik” diş pastası brendini yaradıb. Doctorcelik diş pastası dişlərin rəngini ağartmağa kömək edir.
Həkim Eyüp Çelik 17 mart 1989-cu ildə Qaziantepdə anadan olub. O, bütün tədris planı ingilis dilində olan Gaziantep Kolleci Vəqfi Liseyində oxuyub. Daha sonra Mərmərə Universitetində Diş Həkimliyi üzrə bakalavr dərəcəsini almağa davam etdi. Uşaqlıqdan həmişə sənətə, rəsm çəkməyə və əşyalar yaratmağa maraq göstərib. O, bu gün də fəal şəkildə rəsm çəkir və rəsmlərini klinikalarında, eləcə də dostlarının və ailəsinin evlərində nümayiş etdirir. Bu bacarıq lazımlı oldu və o, həmişə sənət və elmi birləşdirmək istədiyi üçün həyatında daha sonra kosmetik diş həkimi olmasına səbəb oldu.
Həkim Çelik son 10 ildə fəal şəkildə diş həkimi kimi fəaliyyət göstərir. O, vaxtının çoxunu İstanbul və Dubaydakı klinikalarında keçirir. O, həmçinin digər stomatoloqları öyrətmək və onları həvəsləndirmək üçün bütün dünyanı gəzir, seminarlarda iştirak edir və bütün dünyada konfranslarda məruzəçi kimi dəyərli biliklərini bölüşür. Bundan əlavə, Dr.Çelik “Ferrarisini satan həkim” adlı TED məruzəsi ilə çıxış edib və dünya ictimaiyyəti ilə söhbətlərə ilham verib. O, 2019-cu ildə Britaniya Diş Mükəmməlliyi Mükafatlarında Böyük Britaniya Parlamenti tərəfindən “Gənc Diş Həkimi Mükafatı” daxil olmaqla çoxsaylı beynəlxalq mükafatlar qazanıb. O, dünya miqyasında keçirilən müxtəlif konqres və seminarlarda öz təcrübəsini, geniş biliyini və unikal texnikalarını bölüşməyə davam edir. Onun həyata keçirdiyi ən məşhur müalicələrdən bəziləri implantlar, emax tacları, lamin kaplamalar və hazırlayıcı olmayan kaplamalardır.
Dünyadakı məşhurlar təbəssüm dizaynlarına gəldikdə Mr.Çelik-i seçirlər. Cənab Çelik İstanbul və Dubaydakı stomatoloji klinikasında məşhur aktyorları, futbolçuları, iş adamlarını və siyasətçiləri müalicə edib. Həkim Çelik xəstələrini birinci yerə qoyur və onun məqsədi xəstənin həyatının ümumi keyfiyyətini yaxşılaşdırmaqdır. O, çox təfərrüat yönümlüdür və hər bir xəstənin ehtiyaclarını təhlil edir və ona uyğun müalicə planları hazırlayır. Onun geri dönən xəstələrin və müraciət edən xəstələrin məşğul cədvəlinə əsaslanaraq, onun yumşaq və mehriban diş həkimi kimi reputasiyasının hələ də qaldığını söyləmək təhlükəsizdir. Mükəmməllik üçün güclü istəyi ilə rəqabətə davamlı və ehtiraslı bir ruha malikdir.

Стоматология как искусство: фирменный стиль доктора Эйюпа Челика
Доктор Эйюп Челик — один из самых модных стоматологов в мире, известный своими красивыми улыбками и имеющий более 241 000 подписчиков в Instagram.
Хотя он с юных лет питал большую страсть к искусству и творчеству, его родители хотели, чтобы он стал врачом. Сделанный им выбор радует и его, и его родителей. Он выбрал стоматологию.
Эйюп Челик считает свою профессию единством науки и искусства. Его философия относительно своей профессии такова: «Взять лучшее из того, что доступно, и сделать это еще лучше». Спроектируйте его, когда его нет» Эйюп Челик считает, что помимо того, чтобы украшать улыбки людей, обязанность стоматолога — улучшать их психологию.
В то же время Эйюп Челик был награжден как лучший стоматолог Европы на церемонии награждения в Лондонском парламенте. Он создал бренд зубной пасты Doctor Celik с тем же названием, что и у известного доктора. Зубная паста Doctorcelik помогает отбелить цвет зубов.
Доктор Эйюп Челик родился в Газиантепе 17 марта 1989 года. Он учился в Gaziantep College Foundation Highschool, в котором вся его учебная программа была на английском языке. Затем он получил степень бакалавра по стоматологии в Университете Мармара. Он всегда интересовался искусством, рисованием и созданием вещей с самого детства. Он до сих пор активно рисует и выставляет свои картины в своих клиниках, а также дома у друзей и семьи. Этот навык пригодился и привел к тому, что он стал косметический стоматолог в более позднем возрасте, так как он всегда хотел совмещать искусство и науку.
Доктор Челик активно работает стоматологом в течение последних 10 лет. Он проводит большую часть своего времени в своих клиниках в Стамбуле и Дубае. Он также путешествует по миру, чтобы обучать и поощрять других стоматологов, посещает семинары и делится своими ценными знаниями в качестве докладчика на конференциях по всему миру. Кроме того, доктор Челик выступил с докладом на TED под названием «Доктор, который продал свой Ferrari» и вдохновил на беседы с мировыми сообществами. Он получил множество международных наград, включая «Премию молодого стоматолога» от парламента Великобритании на British Dental Awards of Excellence в 2019 году. Он продолжает делиться своим опытом, обширными знаниями и уникальными методиками на различных конгрессах и семинарах по всему миру. Некоторые из самых популярных процедур, которые он выполняет, — это имплантаты, коронки emax, ламинированные виниры и виниры без препарирования.
Знаменитости по всему миру выбирают г-на Челика, когда дело касается дизайна их улыбки. Г-н Челик лечил известных актеров, футболистов, бизнесменов и политиков в своей стоматологической клинике в Стамбуле и Дубае. Доктор Челик ставит своих пациентов на первое место, и его цель - улучшить общее качество жизни своих пациентов. Он очень ориентирован на детали, анализирует потребности каждого пациента и разрабатывает соответствующие планы лечения. Основываясь на его плотном графике повторных и референтных пациентов, можно с уверенностью сказать, что его репутация мягкого и дружелюбного стоматолога продолжает жить. У него соревновательный и страстный дух с сильным стремлением к совершенству.