Dr. Eyüp Çelik gözəl təbəssümləri ilə tanınan və İnstaqramda 241.000-dən çox izləyicisi ilə dünyanın ən moda diş həkimlərindən biridir.
Gənc yaşlarından sənətə, yaradıcılığa böyük həvəsi olsa da, valideynləri onun həkim olmasını istəyirdilər. Etdiyi seçim həm onu, həm də valideynlərini sevindirir. Stomatologiyanı seçdi.
Eyüp Çelik öz peşəsini elmlə sənətin vəhdəti hesab edir. Onun peşəsi ilə bağlı fəlsəfəsi belədir: “Mövcud olanın ən yaxşısını götür və onu daha da yaxşılaşdır”. Olmayanda dizayn et” Eyüp Çelik insanların təbəssümünü gözəlləşdirməklə yanaşı, psixologiyasını da yaxşılaşdırmağın diş həkiminin vəzifəsi olduğuna inanır.
Eyni zamanda, London Parlamentində keçirilən mükafatlandırma mərasimində Eyüp Çelik Avropanın ən yaxşı diş həkimi adına layiq görülüb. O, tanınmış həkimlə eyni adlı “Doctor Çelik” diş pastası brendini yaradıb. Doctorcelik diş pastası dişlərin rəngini ağartmağa kömək edir.
Həkim Eyüp Çelik 17 mart 1989-cu ildə Qaziantepdə anadan olub. O, bütün tədris planı ingilis dilində olan Gaziantep Kolleci Vəqfi Liseyində oxuyub. Daha sonra Mərmərə Universitetində Diş Həkimliyi üzrə bakalavr dərəcəsini almağa davam etdi. Uşaqlıqdan həmişə sənətə, rəsm çəkməyə və əşyalar yaratmağa maraq göstərib. O, bu gün də fəal şəkildə rəsm çəkir və rəsmlərini klinikalarında, eləcə də dostlarının və ailəsinin evlərində nümayiş etdirir. Bu bacarıq lazımlı oldu və o, həmişə sənət və elmi birləşdirmək istədiyi üçün həyatında daha sonra kosmetik diş həkimi olmasına səbəb oldu.
Həkim Çelik son 10 ildə fəal şəkildə diş həkimi kimi fəaliyyət göstərir. O, vaxtının çoxunu İstanbul və Dubaydakı klinikalarında keçirir. O, həmçinin digər stomatoloqları öyrətmək və onları həvəsləndirmək üçün bütün dünyanı gəzir, seminarlarda iştirak edir və bütün dünyada konfranslarda məruzəçi kimi dəyərli biliklərini bölüşür. Bundan əlavə, Dr.Çelik “Ferrarisini satan həkim” adlı TED məruzəsi ilə çıxış edib və dünya ictimaiyyəti ilə söhbətlərə ilham verib. O, 2019-cu ildə Britaniya Diş Mükəmməlliyi Mükafatlarında Böyük Britaniya Parlamenti tərəfindən “Gənc Diş Həkimi Mükafatı” daxil olmaqla çoxsaylı beynəlxalq mükafatlar qazanıb. O, dünya miqyasında keçirilən müxtəlif konqres və seminarlarda öz təcrübəsini, geniş biliyini və unikal texnikalarını bölüşməyə davam edir. Onun həyata keçirdiyi ən məşhur müalicələrdən bəziləri implantlar, emax tacları, lamin kaplamalar və hazırlayıcı olmayan kaplamalardır.
Dünyadakı məşhurlar təbəssüm dizaynlarına gəldikdə Mr.Çelik-i seçirlər. Cənab Çelik İstanbul və Dubaydakı stomatoloji klinikasında məşhur aktyorları, futbolçuları, iş adamlarını və siyasətçiləri müalicə edib. Həkim Çelik xəstələrini birinci yerə qoyur və onun məqsədi xəstənin həyatının ümumi keyfiyyətini yaxşılaşdırmaqdır. O, çox təfərrüat yönümlüdür və hər bir xəstənin ehtiyaclarını təhlil edir və ona uyğun müalicə planları hazırlayır. Onun geri dönən xəstələrin və müraciət edən xəstələrin məşğul cədvəlinə əsaslanaraq, onun yumşaq və mehriban diş həkimi kimi reputasiyasının hələ də qaldığını söyləmək təhlükəsizdir. Mükəmməllik üçün güclü istəyi ilə rəqabətə davamlı və ehtiraslı bir ruha malikdir.

Stomatology as an Art: The Signature Touch of Dr. Eyup Celik
Dr. Eyup Celik is one of the trendiest dentists in the world, known for his beautiful smiles and with more than 241,000 followers on Instagram.
Although he had a great passion for art and creativity from a young age, his parents wanted him to become a doctor. The choice he made pleases both him and his parents. He chose stomatology.
Eyup Celik considers his profession to be the unity of science and art. His philosophy about his profession is as follows: "Take the best of what's available and make it even better." Design it when it doesn't exist” Eyup Celik believes that in addition to beautifying people's smiles, it is the duty of a dentist to improve their psychology as well.
At the same time, Eyup Celik was awarded as the best dentist in Europe during  award ceremony at the London Parliament. He created the Doctor Celik toothpaste brand with the same name as the well-known doctor. Doctorcelik toothpaste helps to whiten tooth color.
Doctor Eyup Celik was born in Gaziantep, on 17th of March 1989. He attended Gaziantep College Foundation Highschool, in which his whole curriculum was in English language. He then proceeded to obtain his bachelor’s degree in Dentistry at Marmara University. He has always been interested in art, drawing and creating things since he was a kid. He still actively paints today and displays his paintings in his clinics as well as the homes of friends and family. That skill came in handy and lead to him becoming a cosmetic dentist later in life as he always wanted to combine arts and science.
Doctor Celik has been actively working as a dentist for the past 10 years. He spends most of his time in his clinics in İstanbul and Dubai. He also travels around the world to teach and encourage other dentists, attends seminars and shares his valuable knowledge as a speaker in conferences worldwide. In addition, Dr.Çelik has given a TED talk, titled “The Doctor who sold his Ferrari” and inspired conversations with global communities. He has won numerous international awards including “Young Dentist Award” by the UK Parliament at the British Dental Awards of Excellence in 2019. He continues to share his expertise, broad knowledge and unique techniques at various congresses and seminars worldwide. Some of the most popular treatments that he performs are implants, emax crowns, lamine veneers and non prep veneers.
Celebrities worlwide choose Mr.Çelik when it comes to their smile designs. Mr. Celik has treated famous actors, football players, businessmen and politicians in his dental clinic in İstanbul and Dubai. Doctor Çelik puts his patients first and his goal is to improve the overall quality of his patient’s lives. He is very detail oriented and he analyzes the needs of each patient and develops treatment plans accordingly. Based on his busy schedule of return patients and reference patients, it is safe to say his reputation as a gentle and friendly dentist lives on. He has a competitive and passionate spirit with a strong desire for excellence.