Fikrət Əliyev: Məqsədimiz Azərbaycanı dünyada uğurla təmsil etməkdir
Tibb sahəndə artıq öz sözünü demiş “Unity Company” şirkətinin təsisçisi və direktoru olan Fikrət Əliyev həm də uğurlu ictimai fəaliyyəti ilə də seçilir. Sosial və cəmiyyət üçün faydalı layihələrə dəstək verən Fikrət Əliyev bir neçə şəhid və qazi ailəsini öz himayəsinə götürüb, eyni zamanda 44 günlük müharibə dövründə və pandemiya zamanı dövlətimiz, xalqımız üçün əvəzsiz işlər görüb, “Yaşat Fondu”na, eləcə də Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna böyük məbləqdə ianələr edib, O hər zaman Vətəninin sevən şəxs kimi ordumuzun yanında olub və dəstəyini göstərib.
Bu yaxınlarda isə uğurlu fəaliyyəti və gördüyü işlərə görə Fikrət Əliyev Four Seasons otelində baş tutan “Global Health Awards” layihəsinin qala gecəsində nüfüzlu mükafata layiq görülüb. “Unity Company mənim üçün bir ailə qədər dəyərlidir. Kollektivimlə qürur duyuram, çünki hər bir əməkdaş şirkətin inkişafı və yüksəlməsi üçün əlindən gələni edir. Biz bu yolda bütün əziyyətimizi və enerjimizi sərf etmişik və indi çox sevinirik ki, bunun bəhrəsini görürük. Məqsədimiz Azərbaycanı dünyada uğurla təmsil etmək və istehsal etdiyimiz məhsulları dünyada təqdim edərək tanıtmaqdır”, Fikrət Əliyev qeyd edir.
Fikrət Əliyevin rəhbəri olduğu “Unity Company” 10 ildən çox uğurlu fəaliyyəti dövründə yüksək keyfiyyətli Avropa və Türkiyə istehsalı olan dərmanları idxal edən nüfuzlu şirkət kimi öz imzasını atıb. Onun əsas fəaliyyəti dərman preparatlarının Azərbaycana idxalı, marketinqi və satışından ibarətdir. 2011-ci ildən rəsmi fəaliyyətə başlayan şirkət bu illər ərzində tibb sahəsində böyük nüfuz və rəğbət qazanıb. “Unity Company” – Bir preparatla fəaliyyətə başlayan hazırda isə  Azərbaycanda ən geniş yayılmış xəstəlikləri əhatə etmək üçün öz dərman siyahısını daima artırmağa davam edən şirkətdir.
Onun əsas məqsədi insanların sağlamlığı üçün, öz elmi və tədqiqat potensialını hər zaman təkmilləşdirmək, əhalini müasir yüksək keyfiyyətli və effektli müalicə metodları üçün vacib olan dərmanlarla təmin edərək, bütün dünyada öz keyfiyyətli preparatları ilə  tanınan bir şirkət olmaqdır. “Unity Company” şirkəti öz fəaliyyətində minimum qiymət maksimum keyfiyyət prinsipini əsas tutaraq dünya standartlarına cavab verən məhsulların idxal və satışını təmin edir.

Fikrat Aliyev: Our goal is to successfully represent Azerbaijan in the world
Fikret Aliyev, the founder and director of Unity Company, who has already proved himself in the field of medicine, is also known for his successful public activities. Supporting social and community projects, Fikret Aliyev took under his patronage families of several martyrs and veterans, and at the same time during the 44-day war and pandemic he did invaluable work for our state and people, he made big donations to "Yashat Fund" and the Support Fund in the struggle with coronovirus. He has always been with our army as a lover of his homeland and has shown his support.
Fikret Aliyev has recently been awarded a prestigious prize at gala night of the "Global Health Awards" project at the Four Seasons Hotel for his successful work and activities. “Unity Company is as valuable to me as a family. I am proud of my team, because every employee does his best to develop and grow the company. We have spent all our efforts and energy on this path, and now we are very happy to see the fruits of it. Our goal is to successfully represent Azerbaijan in the world and promote our products in the world," says Fikret Aliyev.
The Unity Company, headed by Fikret Aliyev, has proved itself as a reputable company importing high-quality medicines from Europe and Turkey for more than 10 years. Its main activity is the import, marketing and sale of medicines in Azerbaijan. The company, which officially started operating in 2011, has gained great prestige and popularity in the field of medicine over the years. "Unity Company" is a company that started with a single drug and is constantly expanding its list of drugs to cover the most common diseases in Azerbaijan.
Its main goal is to become a world-renowned company for its quality products, constantly improving its scientific and research potential for human health, providing the population with medicines that are essential for modern high-quality and effective treatment methods. Unity Company ensures the import and sale of world-class products based on the principle of minimum price and maximum quality.