Nigar Rüfət: Həkim üçün ən böyük uğur pasiyentlərin sevgisi, inamı və işinə verilən qiymətdir
Beynəlxalq konqres və seminarların iştirakçısı olan "Laser Beauty" klinikasının həkim-kosmetoloqu Nigar Rüfət uğurlu əl işləri və öz texnikaları ilə tanınır. Türkiyədə nüfuzlu təkmilləşdirmə kurslarını bitirən tanınmış həkim zəngin  təcrübəsini kosmetologiya sahəsində uğurla tətbiq edir.
"Gələcəklə bağlı planlarım çox, arzularım isə tükənməzdir. İşlərimlə dünyanın hər yerində tanınmaq, adımı markaya çevirmək istəyirəm, eyni zamanda Avropada master-klasslar keçməyi planlaşdırıram. Bütün bunlarla yanaşı müxtəlif ölkələrdə kosmetologiya məktəbimi açmaq, əl işlərimi daha çox insana çatdırmaq gələcək planlarımda ilk yerləri tutur", Nigar Rüfət deyir.
Uğurlu fəaliyyəti ilə hər zaman pasiyentlərin rəğbətini qazanan Nigar Rüfət qeyd etdi ki, əsas məqsədi kosmetologiya sahəsinin inkişafına töhvə verməkdir.
"Hər zaman çalışıram ki, uğurlu işlərlə seçilim. Həkim üçün ən böyük uğur pasiyentlərin sevgisi, inamı və işinə verilən qiymətdir. Əgər bir həkim gördüyü işlə pasiyentin üzündə təbəssüm və məmnunluq hissi yarada bildisə bu onun üçün böyük xoşbəxtlikdir".
Health News-a fikirlərini bölüşən Nigar Rüfət dünyada ən çox tələbatlı sahələrdən olan kosmetologiya sahəsinin ölkəmizdə inkişaf etdiyini vurğuladı.
"Kosmetologiya digər ölkələrə nisbətən Azərbaycanda daha çox inkişaf edib, populyarlıq qazanıb və hazırda bizim işimizdə ən müasir metorlardan istifadə olunur. Bizim xanımların baxımlı olması, tez-tez kosmetoloqa müraciət etməsi bu peşəni hər zaman aktual saxlayır. Təcrübəli kosmetoloqlarımız prosedurları peşəkarcasına aparırlar. Amma çox təəssüf ki, bəzi kosmetoloqların uğursuz işi bu səhənin adına kölgə salır. Belə ki, yalnış texnikalarla, süni dolğular və keyfiyyətsiz botokslarla gündəmə gələrək kosmetologiyaya ikrah hissi yaradan səriştəsiz həkimlər də az deyil".
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl Nigar Rüfət uğurlu fəaliyyətinə və qazandığı nailiyyətlərə görə "Reputation Inc" şirkəti tərəfindən Fairmont Baku otelində keçirilən "Global Health Awards" layihəsinin qala gecəsində mükafata layiq görülüb.
"Global Health Awards Azərbaycanda ixtisasım üzrə iştirak etdiyim ilk ödül törəni idi. Peşəkar həkimlərin işini bu cür həvəsləndirici mükafatlarla qiymətləndirmək həqiqətən də çox gözəl addımdır. Belə peşəkar həkimlərin arasında yer aldığım üçün qürurlandım. Tədbir yüksək səviyyədə keçirildi və hər kəsin maraq dairəsində oldu. Gələcəkdə bu kimi tədbirlərdə yenidən yer almaq üçün çalışdığım sahədə inamlı addımlarla irəliləmək, özümü daha da inkişaf etdirmək istəyirəm".

Nigar Rufat: The greatest success for a doctor is the love, trust and appreciation of his work
Nigar Rufat, a cosmetologist at the Laser Beauty Clinic, a participant of international congresses and seminars, is known for her successful handicrafts and techniques. Having completed prestigious refresher courses in Turkey, the well-known doctor successfully applies her rich experience in the field of cosmetology.
"I have a lot of plans for the future, and my dreams are endless. I want to be known all over the world with my work, make a name for myself as a brand, and at the same time hold master classes in Europe", says Nigar Rufat.
Nigar Rufat, who has always won the preference of patients with her successful work, said that her main goal is to contribute to the development of cosmetology.
"I always try to be successful. The greatest success for a doctor is the love, trust and appreciation of his work. If a doctor can create a smile and satisfaction on the patient's face, it is a great happiness for him."
Sharing her views with Health News, Nigar Rufat stressed that the field of cosmetology, one of the most popular fields in the world, is developing in our country.
"Cosmetology is more developed and popular in Azerbaijan than in other countries, and now we use the most modern methods in our work. The care of our ladies, frequent visits to a cosmetologist always keeps this profession relevant. Our experienced cosmetologists perform their procedures in a professional way. But unfortunately, the unsuccessful work of some cosmetologists casts a shadow over the name of this field. Thus, there are also enough inexperienced doctors who come into the view with their incorrect techniques, false filling and low quality botox and create the feeling of disgust.
Earlier, Nigar Rufat was awarded at the gala night of the Global Health Awards project held by Reputation Inc. at the Fairmont Baku Hotel for her successful activities and achievements.
"The Global Health Awards was the first award I have ever received in Azerbaijan. It is a wonderful step to recognize the work of professional doctors with such incentive awards. I am proud to be among such professionals. The event was held at a high level and everyone was interested. I want to take confident steps forward in the field where I am trying to regain my place in such events and to develop myself."