"Global Health Awards layihəsində nüfuzlu və peşəkar həkimlər bir araya gəldi. Çox şad oldum ki, Türkiyəni qardaş ölkədə keçirilən belə bir tədbirdə uğurla təmsil etdim. Layihə yüksək səviyyədə təşkil olunduğu üçün mənim kimi digər həkimlərin də çox xoşuna gəldi. Çox sevindim ki, özümə yeni dostlar da qazandım". Bu fikirləri Health News-a Türkiyənin tanınmış peşəkər həkimi, tiibb dünyasında ən çox tanınan həkimlərdən biri Dr. Ender Saraç deyib.
Yüksək peşəkarlığıyla adından söz etdirmiş Ender Saraç Türkiyənin ilk Təbii Təbabət və Estetik Mərkəzi olan “Hay" Sağlamlıq Mərkəzinin qurucusudur. Hazırda bu mərkəz öz nüfuzuna və xidmətlərinə görə seçilən bir tibb ocağıdır.
Ender Saraç həmçinin Türkiyədə təbii və sağlam yaşamla bağlı məlumatların genişləndirilməsi mövzusunda kitablar yazır, çoxlu sayda televiziya proqramı hazırlayır, seminar və təlimlər keçir.
Qeyd edək ki, müxtəlif şirkətlərə məsləhət xidmətləri göstərən Dr. Ender Saraç 2008 və 2009-cu illərdə Show TV-də yayımlanan "Ender Saraç ilə Sağlam Günlər" proqramı da yüksək reytinqlər aldı və mətbuat aləmində çox səs-küy yaratdı

"Global Health Awards project brought together reputable and professional doctors. I was very happy to represent Turkey at such event in Azerbaijan . Other doctors like me liked the project because it was organized at a high level. Moreover, I had a chance to make friends."
This opinion was expressed to Health News by a well-known professional doctor in Turkey, one of the most famous doctors in the world of medicine, Dr. Ender Sarac.
Ender Sarac, who is known for his high professionalism, is the founder of “Hay” Health Center, Turkey's first Natural Medicine and Aesthetic Center, which is now a medical center distinguished for its reputation and services. Furthermore, Ender Sarac writes books on raising awareness about natural and healthy living in Turkey, prepares numerous television programs, and conducts seminars and trainings.
It should be noted that Dr. providing consulting services to various companies. Ender Sarac’s "Healthy Days with Ender Sarac" program on Show TV in 2008 and 2009 received high ratings and caused a stir in the media.