Ankarada dünyaya gələn tanınmış psixoloq Beyhan Budak ibtidai və orta məktəbi burda bitirdikdən sonra İstanbul Universitetinin Psixologiya fakültəsinə daxil olub bu şəhərə köçür. Təhsil aldığı müddət ərzində İstanbulun elm, mədəniyyət və incəsənət sahəsindəki qeyri-məhdud imkanlardan istifadə edib çoxlu insanlarla tanış olur. Tam 4 il İstanbulda qaldıqdan sonra yenidən Ankaraya qayıdaraq bir müddət burada uşaqlar və ailələri ilə çalışır.Daha sonra Tedaş Ümumi Müdirliyində işə başlayır. Lakin etmək istədiyi işin bu olmadığına qərar verdikdən sonra Tedaşdan istefa verib və Səhiyyə Nazirliyində həkimlik fəaliyyətinə başlayır. Bakalavr təhsilindən sonra o, 2011-ci ildə Qazi Universitetində Psixoloji Məsləhət və Rəhbərlik, 2016-cı ildə İstanbul Esenyurt Universiteti Klinik Psixologiya üzrə magistr təhsilini tamamlayır.
Beyhan Budak hazırda təsisçisi olduğu Fenomen Psixoloji Məsləhət və Təhsil Mərkəzində müəssisələrə psixoterapiya, psixoloji məsləhət və təlim xidmətləri göstərir. Eyni zamanda o sosial şəbəkələrdə yayımlanan məşhur psixologiya və şəxsi inkişafla bağlı videolar ilə məşhurdur. Bu günə kimi bu videolar 1 milyon 300 mindən çox insan tərəfindən izlənilib.Türkiyə Psixoloqlar Dərnəyinin üzvü olan məhsuldar psixoloq “Kuzucuk”, “Elifin yuxuları” kimi cizgi filmlərinin ssenari məsləhətçisi,və psixologiya sahəsində 3 kitabın müəllifidir.
2018-ci ildə Antalyada keçirilən TedX Kaleiçi tədbirində “Xoşbəxtlik satın aldığınız şey deyil!” və 2019-cu ildə izmirdə keçirilən “İnsan necə dəyişir, necə dəyişmir?” seminarlarındakı çıxışları ilə yadda qalan Beyhan Budakın podkast kanalı 2020-ci ildə Spotify tərəfindən Türkiyənin ən çox dinlənən podcast kanalı elan edilmişdi.

Beyhan Budak, the most listened-to psychologist in Turkey by Spotify
Beyhan Budak, a well-known psychologist born in Ankara, graduated from primary and secondary school here and entered the Faculty of Psychology of Istanbul University and moved to this city. During his studies, he used the unlimited opportunities in the field of science, culture and art of Istanbul and met many people. After staying in Istanbul for 4 years, he returned to Ankara and worked with children and their families for a while. Later, he started working at Tedash General Directorate. However, after deciding that this was not what he wanted to do, he resigned from Tedash and started working as a doctor at the Ministry of Health. After his bachelor's degree, he completed his master's degree in Psychological Counseling and Guidance at Gazi University in 2011 and Clinical Psychology at Istanbul Esenyurt University in 2016.
Beyhan Budak currently provides psychotherapy, psychological counseling and training services to enterprises at the Phenomenon Psychological Counseling and Education Center, which he is the founder of. At the same time, he is famous for his popular psychology and personal development videos on social networks. To date, these videos have been watched by more than 1,300,000 people. A prolific psychologist who is a member of the Association of Psychologists of Turkey, he is a script consultant for animated films such as "Kuzucuk", "Elif's Dreams", and the author of 3 books in the field of psychology.
"Happiness is not what you buy!" at the 2018 TedX Kaleichi event in Antalya. and "How does a person change, how does he not change?" held in Izmir in 2019. The podcast channel of Beyhan Budak, who is remembered for his speeches in seminars, was announced by Spotify as the most listened podcast channel in Turkey in 2020.