Günel Qəhrəmanova: Müqəddəs və məsuliyyətli missiyamın öhdəsindən layiqincə gəldiyim üçün çox sevinirəm
29 Yanvar 2022
Bir çox beynəlxalq konfrans və seminarların iştirakçısı olan peşəkar ginekoloq Dr. Günel Qəhrəmanova həyata keçirdiyi uğurlu əməliyyatlarla seçilir.
"Cərrah mama-ginekoloq kimi missiyam o qədər məsuliyyətli və müqəddəsdir ki, hər məmnun pasiyent, həyatını xilas etdiyim ana və körpələr, sevinclərinə səbəbkar olduğum ailə görəndə çox sevinirəm. Onların minnətdarlıq dolu baxışları, eşitdiyim xoş sözlər bir həkim kimi mənim üçün böyük uğurdur. Bundan gözəl hiss tanımıram".
Health News-a gələcək arzu və planlarından söhbət açan Günel Qəhrəmanova qeyd edib ki, tibb sahəsinə töhvə verməklə yanaşı sosial yönümlü layihələr həyata keçirmək və cəmiyyət üçün faydalı işlər görmək istəyir:
"Ən böyük arzum katibi oldugum "Doğuşayardım xidmətinin təşkili və Respublika üzrə ana ölümünün sayının azaldılması işçi qrupunun" qarşısına qoyduğu məqsədlərə çatmaq və saglam gələcək nəsil naminə bundan sonra da var gücümlə çalışmaqdır".
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl isə Günel Qəhrəmanova tibb sahəsində uğurlu fəaliyyətinə və qazandığı yüksək nəticələrə görə "Reputation Inc" şirkətinin təşkil etdiyi "Global Health Awards" layihəsinin qala gecəsində mükafatla təltif olunub.
"Möhtəşəm tədbir idi. Mənim üçün belə bir layihənin bir parçası olmaq çox xoş oldu. Sevindiricidir ki, cəmiyyətdə böyük rola malik olan həkimlər üçün belə nüfuzlu layihə həyata keçirilir. Tədbir yüksək təşkilatçılıq səviyyəsinin olması ilə yadda qaldı".

Gunel Gahramanova: I am very glad that I have successfully fulfilled my sacred and responsible mission
Professional gynecologist Dr. Gunel Gahramanova, who has participated in many international conferences as well as seminars, is distinguished by her successful operations.
"My mission as a surgeon-midwife-gynecologist is so responsible and sacred that I am very happy to see every satisfied patient, mother and baby I saved, the family I made happy. Their grateful looks and kind words are a great success for me as a doctor. I don't know the feeling better than that."
Speaking to Health News about her future dreams and plans, Gunel Gahramanova said that in addition to contributing to the medical field, she wants to implement social projects and do useful work for society:
"My biggest dream is to achieve the goals set by the working group on the organization of the maternity service and the reduction of maternal mortality in the country, of which I am the secretary, and to always work hard for a healthy future generation."
It should be noted that some time ago, Gunel Gahramanova was awarded for her successful work in the field of medicine and high results  at the gala night of the Global Health Awards project organized by the Reputation Inc company.
"It was a great event. It was a great pleasure for me to be a part of such a project. It is gratifying that such a prestigious project is being implemented for doctors who have a great role in society. The event was remembered for its high level of organization."