Fidan Mustafayeva: Pasiyentlərin müsbət rəyi mənim üçün ən böyük uğurdur və bu məni çox ruhlandırır
Dr. Fidan Mustafayeva  peşəsini sevən və öhdəsindən layiqincə gələn tanınmış həkim kosmetoloqdur. Yerli və beynəxalq seminarlarda iştirak edən peşəkar həkim kosmetologiya sahəsində yaranan tendensiyaları yaxından izləyir və topldaığı zəngin təcrübəni öz işində uğurla tətbiq edir. “Pasiyentlərin rəyi mənim üçün çox vacibdir. Bu mənə böyük güc verir və məni daha da ruhlandırır. Əgər pasiyent görüşümüzdən sonra əvvəlki vaxtdan daha cavan göründüyünü deyirsə, bu təbii ki, mənə çox xoş təsir edir”, - Fidan Mustafayeva qeyd edir.
Peşəkarlığa gedən yolda Fidan Mustafayeva dəfələrlə xarici konqres və seminarlarda iştirak edib. Bu illər ərzində ölkəmizdə uğurla çalışan peşəkər həkim əldə etdiyi nəticələrlə pasiyentlərin böyük inamını və rəğbətini qazanıb. Bununla yanaşı Fidan Mustafayeva onlarla tələbə hazırlayaraq, kosmetologiyaya yeni başlayanlar üçün “Estetika” adlı tədris vəsaitini çapdan buraxıb.
İşində hər bir pasiyentə individual yanaşan həkim deyir ki, mərkəzlərinə gələn hər bir şəxsin üzü ilə bağlı öz arzusu və istəyi olur. Bununla bağlı Fidan Mustafayeva öz fikrini belə izah edib: “Pasiyentlərin üzlərində kosmetoloji prosedurlar aparan zaman çalışıram ki, cavanlaşdırmaq və gözəlləşdirməklə yanaşı onların yaşadıqları izləri də silim, çünki hər biri həyatın müəyyən dövründə stress və narahatlıq keçiriblər”.
Fidan Mustafayevanın əsas hədəfi zəngin əcrübəsindən istifadə edərək yenilikləri kosmetologiya sahəsində tətbiq etmək və  bu sahəni inkişaf etdirməkdir.
Son illər ərzində isə Fidan Mustafayeva uğurlu fəaliyyətinə və qazandığı nailiyyətlərə görə, “Reputation Inc.” PR və Event şirkətinin təşkilatşılığı ilə "Fairmont Baku" otelində baş tutan “Global Health Awards” layihəsinin qala gecəsində mükafatla təltif olunub.

Dr. Fidan Mustafayeva is a well-known cosmetologist who loves her profession and does it well. Participating in local and international seminars, the professional doctor closely follows the trends in the field of cosmetology and successfully applies her rich experience in her work. "Patient feedback is very important to me. It gives me great strength and inspires me even more. If a patient says after a meeting that he looks younger than before, it naturally affects me very much," said Fidan Mustafayeva.
On the way to professionalism, Fidan Mustafayeva has repeatedly participated in foreign congresses and seminars. Over the years, a professional doctor who has been successfully working in our country has gained great trust and sympathy of patients with the results she has achieved. In addition, Fidan Mustafayeva has trained dozens of students and published a textbook for beginners in cosmetology called "Aesthetics".
The doctor, who treats each patient individually, says that everyone who comes to the center has their own wishes and desires for the face. Fidan Mustafayeva explained her opinion: "When performing cosmetology procedures on patients' faces, I try to rejuvenate and beautify them, as well as remove the traces of their lives, because each of them has experienced stress and anxiety at some point in life."
The main goal of Fidan Mustafayeva is to apply innovations in the field of cosmetology and develop this field, using her rich experience.
She has recently been awarded "Global Health Awards" by Reputation Inc. at Fairmont Hotel Baku for her successful activities and work.